Pływacka Licealiada 2026 na basenie Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
Uczniowie z dziewięciu szkół ponadpodstawowych rywalizowali w „Licealiadzie Młodzieży – Chłopców i Dziewcząt - Szkolny Sezon Sportowy 2025/2026”. Zawody, które zorganizował Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Nowym Sączu, odbyły się na krytej pływalni Kampusu Dydaktyczno-Sportowego Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.
Do zawodów zgłosiło się 84 zawodników z 9 szkół Nowego Sącza, którzy rywalizowali w stylu dowolnym, klasycznym, grzbietowym i motylkiem. Zmagania zakończyły wyścigi sztafet (6x50 m stylem dowolnym). W klasyfikacji zbiorowej (według punktów za kolejne miejsca) triumfowały dziewczyny z I Liceum Ogólnokształcącego, zaś wśród chłopców najlepsi byli uczniowie z Zespołu Szkół nr 2.
Medale zwycięzcom wręczyli: dr Izabela Adamowicz – Prodziekan Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie oraz Dawid Dumana – Dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Nowym Sączu.
https://ans-ns.edu.pl/wkfb/wydzial/o-wydziale/aktualnosci?start=20#sigProId30113be1df
Styl dowolny dziewcząt 50 m
Zofia Kamińska II LO Nowy Sącz 32.03
Matylda Drews II LO Nowy Sącz 33.98
Zuzanna Komperda I LO 36.84
Styl Grzbietowy Dziewcząt 50m
Anna Sopata I LO 45.31
Martyna Rusyniak I LO 47.17
Gabriela Dulak II LO Nowy Sącz 47.96
Styl Klasyczny Dziewcząt 50m
Anna Brońska I LO 38.38
Anastazja Mężyk ZSnr1 Nowy Sącz 40.09
Zofia Iwańska I LO 46.33
Styl Motylkowy Dziewcząt 50m
Maja Bocheńska ZSnr1 Nowy Sącz 33.88
Julia Basta ZSEM Nowy Sącz 34.91
Julia Kostrzewa I LO 49.22
Sztafeta Dziewcząt 6x 50m
II LO 3.55.64
I LO 04.09.79
ZS NR 1 04.09.90
Styl Dowolny Chłopców 50m
Michał Gołdyn ZSEM Nowy Sącz 27.51
Franek Wacławiak JCE LO 28.96
Dawid Kleszyk ZSEM Nowy Sącz 29.95
Styl Grzbietowy Chłopców 50m
Franciszek Kronenberger ZSnr2 40.17
Tomasz Poręba ZSnr2 40.19
Maksymilian Kostrzewa II LO Nowy Sącz 41.02
Styl Klasyczny Chłopców 50m
Wiktor Smolarski ZSnr2 40.16
Arkadiusz Hejmej ZSEM Nowy Sącz 41.43
Mikołaj Nowak ZSnr2 45.64
Styl Motylkowy Chłopców 50m
Krzysztof Rejowski II LO Nowy Sącz 40.51
Jakub Kantor ZSnr1 Nowy Sącz 58.34
Sztafeta Chłopców 6x50m
ZSEM 3.10.40
ZS nr 2 3.24.55
JCE 3.29.48
- Odsłony: 158
Miejski Klub Sportowy „Sandecja” S.A. Partnerem Akademii Nauk Stosowanych
Nasza Uczelnia będzie współpracować z Miejskim Klub Sportowy „Sandecja” S.A. Wspólne przedsięwzięcia będą obejmować projekty naukowe, edukacyjne i popularyzatorskie, zaś studenci Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie będą mogli odbywać praktyki zawodowe w MKS Sandecja i Fundacji Akademia Sandecja.
Miejski Klub Sportowy „Sandecja” Spółka Akcyjna dołączył do Partnerów Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. W piątek 13 lutego 2026 roku w Sali Senackiej Rektoratu ANS Porozumienie o współpracy podpisali: JM dr hab. inż. Józef Ciuła, prof. ANS – Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu oraz Grzegorz Stawiarski, Prezes Zarządu MKS Sandecja S.A.
- Nawiązanie współpracy z Akademią Nauk Stosowanych w Nowym Sączu to dla nas bardzo ważny krok w kierunku rozwoju Klubu nie tylko sportowo, ale również naukowo i edukacyjnie. Wierzymy, że połączenie doświadczenia środowiska akademickiego z praktyką sportową przyniesie wymierne korzyści zarówno studentom, jak i Sandecji. Szczególnie cieszy nas możliwość realizacji wspólnych projektów badawczych, organizacji wydarzeń naukowych oraz rozwijania nowych technologii w sporcie – zaznacza Grzegorz Stawiarski, Prezes Zarządu.
- Współpraca z Akademią Nauk Stosowanych w Nowym Sączu otwiera przed Sandecją wiele nowych możliwości. Chcemy stworzyć przestrzeń, w której studenci będą mogli zdobywać praktyczne doświadczenie, a Klub korzystać z potencjału naukowego uczelni. To partnerstwo, które łączy sport, edukację i rozwój, a także pozwoli nam wspólnie realizować projekty ważne dla lokalnej społeczności – dodaje Arkadiusz Aleksander, Przewodniczący Rady Nadzorczej.
W ramach Porozumienia Strony deklarują wspólną realizację przedsięwzięć polegających na współpracy w zakresie: realizacji wspólnych projektów edukacyjnych i naukowych; wspierania i prowadzenia działalności naukowo-badawczej; wspierania transferu wiedzy i upowszechniania informacji o osiągnięciach; konsultowania efektów uczenia się definiowanych dla wybranych kierunków studiów realizowanych w Uczelni; prowadzenia praktyk studenckich w MKS Sandecja S.A. lub Fundacji Akademia Sandecja; organizowania wspólnych konferencji naukowych i innych wydarzeń popularnonaukowych związanych z obszarem działalności Stron; podejmowania działań na rzecz edukacji i kształcenia ustawicznego; zdobywania wiedzy oraz rozwijania nowych technologii; pozyskiwania środków finansowych na realizację przedsięwzięć naukowych oraz edukacyjnych; sporządzania raportów, opracowań naukowych, artykułów, ekspertyz i opinii; wykorzystywania potencjału naukowego i łączenie doświadczenia obu Stron; współpracy z funkcjonującym na Uczelni Klubem Uczelnianym AZS ANS Nowy Sącz poprzez umożliwienie udziału zawodników MKS Sandecja S.A., będących studentami Uczelni, w meczach futsalu i piłki nożnej mężczyzn rozgrywanych w ramach Akademickich Mistrzostw Polski.
- To ważne porozumienie dla Uczelni, bo formalizuje naszą współpracę z Miejskim Klubem Sportowym Sandecja, a przede wszystkim Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie, gdzie prowadzone są dwa kierunki: Wychowanie fizyczne i Fizjoterapia. Nasze wspólne działania będą obejmować projekty naukowe i edukacyjne, a także nasi studenci będą mieli możliwość odbywania praktyk zawodowych w MKS Sandecja. Rozwój naszych kierunków wymaga opiniowania przez otoczenie społeczno-gospodarcze i jeśli pojawi się taka możliwość, to będziemy również korzystać z tego partnerstwa – komentuje JM dr hab. inż. Józef. Ciuła, prof. ANS - Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.
- Współpraca ta pozwala ANS na efektywne łączenie teorii z praktyką oraz lepsze wykorzystanie swojego potencjału naukowego w realnym środowisku sportowym i biznesowym. Współpraca z Miejskim Klubem Sportowym Sandecja S.A. przynosi Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu szereg korzyści w obszarze dydaktycznym, naukowym oraz promocyjnym. Do najważniejszych z nich należą: rozwój oferty edukacyjnej i praktycznej. Uczelnia zyskuje możliwość konsultowania efektów uczenia się dla wybranych kierunków studiów z partnerem z branży sportowej. Ponadto studenci ANS mogą odbywać praktyki studenckie w strukturach MKS Sandecja S.A. - dodaje dr Monika Bigosińska - Dziekan Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie ANS w Nowym Sączu.
Podczas podpisania Porozumienia obecni byli: JM dr hab. inż. Józef. Ciuła, prof. ANS - Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, Grzegorz Stawiarski - Prezes Zarządu MKS Sandecja, Arkadiusz Aleksander - Przewodniczący Rady Nadzorczej, dr Monika Bigosińska - Dziekan Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie ANS w Nowym Sączu oraz Dawid Ogórek - Dyrektor ds. strategii komercyjnej oraz komunikacji klubowej.
- Odsłony: 99
Zapraszamy na spotkanie z Panią mgr inż. Adą Szpot z Erasmus+ InnHUB Kraków Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów na spotkanie z Panią mgr inż. Adą Szpot, starszym specjalistą w zakresie współpracy z regionami Erasmus+ InnHUB Kraków Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, którą będziemy gościć na
Wydziale Nauk Inżynieryjnych, przy ul. Zamenhofa 1 A, 12.03.2026 r. o godz.11:30 w ramach trwającej w tym tygodniu dziewiątej edycja GRY O KARIERĘ.
Podczas spotkania dowiesz się, jakie możliwości daje program Erasmus+ – od wyjazdów studyjnych i płatnych praktyk, po udział w projektach międzynarodowych oraz inicjatywach lokalnych w regionie.
Poznasz, jak skorzystać z dostępnych programów, zdobyć cenne doświadczenie i wzmocnić swoją pozycję na rynku pracy.
- Odsłony: 112
Studenci Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie na VI Mistrzostwach Powiatu Nowosądeckiego
W dniu 4 marca 2026 r. na Pływalni Aqua Centrum Chełmiec odbyły się VI Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego, które kwalifikują zawodników do Wojewódzkich Mistrzostw Pływackich. Organizatorem był MOS Powiatu Nowosądeckiego i Szkoła Podstawowa w Świniarsku. Nad poprawnością przebiegu zawodów czuwali: pani mgr Barbara Witecka, pan mgr Bartłomiej Fedko, pan mgr Andrzej Mężyk oraz pan mgr Paweł Łabuda. Wsparciem organizacyjnym już od wielu lat są studenci ANS w Nowym Sączu pod opieką pani mgr Marty Zając. W zawodach wzięło udział ponad 230 zawodników z 36 szkół z terenu Powiatu Nowosądeckiego. W poszczególnych stylach pływackich i na dystansie 25 m i 50 m, a także sztafety 6 x 25 m i 6 x 50 m można było zaobserwować wysoki poziom pływacki i czasami różnice czasowe były minimalne. Należy jednak podkreślić, że martwi fakt, iż na zawody wojewódzkie w pływaniu kwalifikuje się dwóch zawodników z najlepszymi czasami, co jest niezrozumiałe dla organizatorów Powiatowych Mistrzostw Pływackich.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom tych zawodów, a zarazem dziękujemy zaangażowanym w organizację i prawidłowy przebieg – szczególnie młodzieży ze SP w Świniarsku, studentom ANS i ratownikom oraz obsłudze pływalni. Dekorację medalową dokonał pan Stanisław Sukowski – przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki Powiatu Nowosądeckiego oraz pan Bartłomiej Janik – kierownik wydziału sportu w Gminie Chełmiec.
https://ans-ns.edu.pl/wkfb/wydzial/o-wydziale/aktualnosci?start=20#sigProId2ca37172a3
- Odsłony: 144
Trwa nabór na wyjazdy zagraniczne i praktyki dla studentów oraz pracowników w ramach PROGRAMU ERASMUS+
Zapraszamy studentów ANS do składania wniosków aplikacyjnych na wyjazdy
w ramach Programu ERASMUS+ na STUDIA do uczelni partnerskich oraz na PRAKTYKI
na rok akademicki 2026/2027

- Odsłony: 125
Sukces sądeckich piłkarek na Akademickich Mistrzostwach Polski w Futsalu
Po zdobyciu Mistrzostwa Małopolski i awansie w turnieju półfinałowym w Lublinie, studentki Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu w dniach 19-22.02.2026 r. uczestniczyły w Poznaniu w turnieju finałowym Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet. W finale AMP uczestniczyło 16 najlepszych drużyn w Polsce.
Sądeczanki zdobyły złoty medal w najliczniejszym typie Uczelni Społeczno-Przyrodniczych i 6 miejsce w klasyfikacji generalnej.
Podziękowania dla macierzystych klubów reprezentantek sądeckiej uczelni oraz gratulacje dla całej drużyny i trenera Bartosza Kozaka.
https://ans-ns.edu.pl/wkfb/wydzial/o-wydziale/aktualnosci?start=20#sigProId72a71a0e34
- Odsłony: 150
Szkolenie z masażu tkanek głębokich na Wydziale Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie
W przerwie od zajęć na Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu odbyło się intensywne, 6-dniowe szkolenie z masażu tkanek głębokich, zorganizowane dla studentów kierunku fizjoterapii. Szkolenie zostało przeprowadzone przez doświadczonych instruktorów z firmy Neuroprojekt: Łukasza Cichańskiego oraz Michała Dzierzgwę specjalistów w nowoczesnych metodach pracy z ciałem oraz neuroterapii.
Program szkolenia obejmował zarówno solidne podstawy teoretyczne, jak i rozbudowany blok zajęć praktycznych. Uczestnicy nauczyli się wyciągania wniosków na podstawie wywiadu, analizy posturalnej i palpacji, a także zapoznali się z zasadami bezpiecznej pracy z tkankami głębokimi. Szczególny nacisk położono na ergonomię pracy terapeuty, aby studenci już na etapie nauki kształtowali zdrowe nawyki chroniące przed przeciążeniami.
Każdy dzień szkolenia był poświęcony innym obszarom ciała – od pracy z kończynami dolnymi i górnymi, przez obręcz barkową, aż po mięśnie grzbietu i struktury powięziowe. Instruktorzy krok po kroku prezentowali techniki rozluźniania tkanek oraz metody pogłębiania efektów terapii.
Kameralna atmosfera oraz możliwość indywidualnych konsultacji z prowadzącymi sprawiły, że studenci chętnie zadawali pytania, analizowali przypadki kliniczne i wymieniali się doświadczeniami z praktyk zawodowych. Dzięki pracy w parach każdy uczestnik miał okazję nie tylko ćwiczyć techniki, ale także doświadczyć ich działania „na sobie”, co znacznie pogłębiało zrozumienie omawianych metod.
Szkolenie zakończyło się podsumowaniem zdobytych kompetencji oraz wręczeniem certyfikatów uczestnictwa. Dla wielu studentów był to pierwszy tak intensywny kontakt z masażem tkanek głębokich, który nie tylko poszerzył ich warsztat terapeutyczny, ale również zmotywował do dalszego rozwoju w pracy z układem mięśniowo-powięziowym.
https://ans-ns.edu.pl/wkfb/wydzial/o-wydziale/aktualnosci?start=20#sigProId5520420da3
- Odsłony: 169
Trwa nabór wniosków studentów i pracowników o przyznanie stypendium z własnego funduszu na stypendia
Data ogłoszenia 03.02.2026 r.
KONKURS nr 1/2026 O PRZYZNANIE STYPENDIUM
Z WŁASNEGO FUNDUSZU NA STYPENDIA ZA WYNIKI W NAUCE DLA STUDENTÓW ORAZ STYPENDIA NAUKOWE DLA PRACOWNIKÓW
O przyznanie stypendium mogą ubiegać się nauczyciele akademiccy Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, którzy zamierzają realizować projekty w zakresie nauki, ze szczególnym uwzględnieniem projektów wspierających rozwój naukowy i zawodowy. Stypendia przeznaczone są w pierwszej kolejności dla nauczycieli akademickich, dla których ANS w Nowym Sączu stanowi pierwsze miejsce zatrudnienia. Zatrudnienie nauczyciela akademickiego ubiegającego się o stypendium musi obejmować okres, na który planuje się wypłatę stypendium.
- Okres przyznawania stypendium: do 8 miesięcy
- Kwota stypendium: 900,00 zł / m-c
- Maksymalna liczba stypendiów w 2026 r.: 6
Miejsce i termin składania:
Kompletny wniosek, czyli zaopiniowany przez bezpośredniego przełożonego oraz przez radę wydziału prosimy składać w terminie do 6 marca 2026 r. do Działu nauki i rozwoju (rektorat, dziennik podawczy).
KONKURS nr 2/2026 O PRZYZNANIE STYPENDIUM
Z WŁASNEGO FUNDUSZU NA STYPENDIA ZA WYNIKI W NAUCE DLA STUDENTÓW ORAZ STYPENDIA NAUKOWE DLA PRACOWNIKÓW
O przyznanie stypendium mogą ubiegać się studenci Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Stypendium to może być przyznane studentowi dwukrotnie w okresie studiów w ramach jednego poziomu kształcenia. Stypendium wypłacane jest jednorazowo.
- Kwota stypendium: 1500,00 zł
- Maksymalna liczba stypendiów w 2026 r.: 12
Wymagania:
- W przypadku wniosków studentów studiów I stopnia lub jednolitych studiów magisterskich:
- zaliczenie, w terminie przewidzianym regulaminem studiów, co najmniej pierwszego roku studiów,
- uzyskanie średniej ocen – co najmniej 4,50 – za semestr poprzedzający przyznanie stypendium (sem. zimowy 2025/26),
- wzorowe wypełnianie obowiązków studenta, określonych w regulaminie studiów,
- efekty innej aktywności naukowej studenta w trzech poprzednich semestrach studiów potwierdzone zaświadczeniami, dyplomami, certyfikatami, np. udziału w badaniach naukowych, projektach naukowych, konferencjach, sympozjach, publikacjach.
- W przypadku wniosków studentów studiów II stopnia dopuszcza się wnioski studentów, którzy są absolwentami studiów I stopnia w roku akademickim bezpośrednio poprzedzającym lub tożsamym z rokiem akademickim przyznawania stypendiów, pod warunkiem spełnienia następujących wymogów:
- uzyskanie średniej ocen – co najmniej 4,50 – za ostatni semestr studiów I stopnia,
- wzorowe wypełnianie obowiązków studenta, określonych w regulaminie studiów,
- efekty innej aktywności naukowej studenta w trzech ostatnich semestrach studiów potwierdzone zaświadczeniami, dyplomami, certyfikatami, np. udziału w badaniach naukowych, projektach naukowych, konferencjach, sympozjach, publikacjach.
Miejsce i termin składania:
Kompletny wniosek, czyli zaopiniowany przez dziekana wydziału wraz z ewentualnymi załącznikami prosimy składać w terminie do 6 marca 2026 r. do Działu nauki i rozwoju (rektorat, dziennik podawczy).
- Odsłony: 221
Porozumienie o współpracy z Akademią Wojsk Lądowych oraz Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu
W poniedziałek 2 lutego 2026 roku delegacja Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu w osobach: JM Rektor dr hab. inż. Józef Ciuła, prof. ANS; dr hab. inż. Marian Żuber, prof. ANS; dr Monika Bigosińska – Dziekan Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie oraz Prodziekan dr Izabela Adamowicz odwiedziła Akademię Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Władze naszej Uczelni podpisały Porozumienie o Współpracy z Akademią Wojsk Lądowych we Wrocławiu oraz Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu.
Miło nam poinformować, że do kręgu partnerów – samorządów, uczelni, instytucji i firm – z otoczenia społeczno-gospodarczego Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu dołączyły dwie renomowane wrocławskie Uczelnie: Akademia Wojsk Lądowych oraz Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Porozumienie w tym zakresie podpisali: Rektor Akademii Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki gen. broni w st. spocz. dr Marek Tomaszycki, prof. AWL; prof. dr hab. dr h.c. Krzysztof Kubiak – Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz dr hab. inż. Józef Ciuła, prof. ANS – Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.
Trzy powyższe Uczelnie będą realizować współpracę w szczególności w obszarze tematycznym: w dyscyplinach nauk o bezpieczeństwie, inżynieria bezpieczeństwa oraz inżynieria środowiska, a dotyczyć będzie ona m.in.: inicjowania i prowadzenia badań naukowych i prac rozwojowych; komercjalizacji wyników badań naukowych i prac rozwojowych oraz transferu wyników prac naukowych do gospodarki; promowania wyników badań naukowych i prac rozwojowych, w tym innowacyjnych rozwiązań technologicznych; doradztwa naukowo-badawczego, konsultacji techniczno-technologicznych i ekspertyz; kształcenia studentów i doktorantów; organizowania szkoleń, kursów, konferencji naukowych; organizowania staży i praktyk oraz wymiany wiedzy i doświadczeń.
Z ramienia Uniwersytetu Przyrodniczego za współpracę odpowiedzialny będzie dr hab. inż. Ryszard Pokładek, prof. UPWr - prodziekan Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, Prorektor ds. Naukowych; ze strony Akademii Wosk Lądowych dr hab. Izabela Nowicka, profesor AWL; zaś ze strony Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - Kierownik Katedry Bezpieczeństwa Wewnętrznego dr hab. inż. Marian Żuber, prof. ANS.
Na trójstronnym porozumieniu skorzystają przede wszystkim studenci kierunków Bezpieczeństwo wewnętrzne oraz Bezpieczeństwo narodowe, a także pracownicy naukowo-dydaktyczni Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.
https://ans-ns.edu.pl/wkfb/wydzial/o-wydziale/aktualnosci?start=20#sigProId876e144c88
- Odsłony: 190
156. Sądeckie Konwersatorium Naukowe na Wydziale Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie
We wtorek 27 stycznia 2026 r. studenci Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie uczestniczyli w 156. Sądeckim Konwersatorium Naukowym pn. „Sprzęt wspomagający mobilność i pionizację osób z niepełnosprawnościami – wózki inwalidzkie i parapodia w praktyce”.
Wydarzenie przygotowała Katedra Wychowania Fizycznego Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie oraz Koło naukowe AXIOS, a zaproszenie dr Renaty Żabeckiej-Chowaniec przyjął Piotr Szarliński z Firmy MDH.
Konwersatorium pn. „Sprzęt wspomagający mobilność i pionizację osób z niepełnosprawnościami – wózki inwalidzkie i parapodia w praktyce”, które otworzyła dr Izabela Adamowicz – Prodziekan Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie, poświęcone zostało sprzętowi, który realnie wpływa na samodzielność i komfort życia osób z niepełnosprawnościami. Podczas spotkania zaprezentowano różne typy wózków inwalidzkich oraz parapodiów, ich zastosowanie oraz korzyści wynikające z pionizacji i aktywacji ruchowej. Zebrani w Hali sportowej ANS studenci poznali zasady doboru sprzętu, jego funkcje oraz znaczenie w procesie rehabilitacji i codziennego funkcjonowania. Mogli również w praktyce sprawdzić możliwości sprzętu rehabilitacyjnego, który zaprezentował tego dnia ekspert Piotr Szarliński (Firma MDH).
https://ans-ns.edu.pl/wkfb/wydzial/o-wydziale/aktualnosci?start=20#sigProId97714629a3
- Odsłony: 221



