Od teorii i przesłuchań po wielki finał w terenie. Koło Naukowe S.S.A.T. podsumowało turniej bezpieczeństwa wewnętrznego na ANS.

​W dniu dzisiejszym, 29 maja, na kampusie Wydziału Kultury Fizycznej i Bezpieczeństwa Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu uroczyście zakończył się wieloetapowy turniej edukacyjno-sportowy z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego. Wyjątkowe przedsięwzięcie, zorganizowane przez Koło Naukowe S.S.A.T., przez kilka tygodni elektryzowało młodzież ze szkół ponadpodstawowych, sprawdzając ich wiedzę, sprawność oraz predyspozycje do pracy w formacjach mundurowych.

​Głównym celem turnieju było przybliżenie uczniom specyfiki kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, a także promowanie, popularyzacja i rozszerzanie wiedzy z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa wśród młodzieży. Co istotne, wszystkie konkurencje, z którymi mierzyli się uczestnicy, bezpośrednio bazowały na programie nauczania studentów nowosądeckiej uczelni. Do zaciętej rywalizacji stanęły trzy reprezentacje lokalnych szkół: dwie placówki o profilu mundurowym – Zespół Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu oraz Zespół Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach, a także reprezentacja Zespołu Szkół Elektromechanicznych im. gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu. Rywalizacja miała charakter wieloetapowy, co oznaczało, że drużyny zjeżdżały się na kampus trzykrotnie, a każdy etap stawiał przed nimi zupełnie inne, wszechstronne wyzwania.

​Wszystko rozpoczęło się od pierwszego etapu, który miał charakter sprawnościowo-teoretyczny. Uczestnicy musieli wykazać się tam wyjątkową zwinnością i dynamiką na specjalistycznym torze przeszkód, a tuż po nim musieli uspokoić oddech i uruchomić szare komórki podczas pisemnego testu wiedzy z zakresu bezpieczeństwa. Drugi etap przyniósł jeszcze większe wyzwania i zmusił drużyny do wejścia na wyższy poziom wytrzymałości. Młodzież przystąpiła w nim do oficjalnego testu sprawnościowego, jaki przechodzą kandydaci do prawdziwych służb mundurowych, oraz wzięła udział w konkurencjach lekkoatletycznych. Ten etap sprawdzał jednak nie tylko ciało, ale i umiejętności operacyjne. Prawdziwym sprawdzianem analitycznym okazał się kazus policyjny, w ramach którego uczniowie musieli wcielić się w role śledczych, przeprowadzić symulowane przesłuchanie oraz sporządzić profesjonalną, poprawną pod kątem prawnym dokumentację służbową.

​Dzisiejszy, trzeci etap zmagań przyniósł ostateczne, widowiskowe rozstrzygnięcia, stawiając na konkurencje militarne i terenowe. Finałowa rywalizacja rozpoczęła się na pływalni, gdzie rozegrano wyczerpującą sztafetę basenową. Następnie drużyny ruszyły w teren, rywalizując w biegach na orientację, które wymagały doskonałej kondycji, ale też umiejętności szybkiej nawigacji i bezbłędnej pracy z mapą pod presją czasu. Ostatnim akcentem turnieju były emocjonujące zawody strzeleckie na trenażerze laserowym typu „Pojedynek”, gdzie o sukcesie decydowały ułamki sekund, opanowanie i stuprocentowa celność.

​Po podliczeniu punktów ze wszystkich etapów poznaliśmy oficjalne wyniki. Zwycięzcą całego turnieju i zdobywcą pierwszego miejsca został Zespół Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu. Na drugim stopniu podium, po niezwykle walecznej postawie, uplasował się Zespół Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach. Trzecie miejsce przypadło reprezentacji Zespołu Szkół Elektromechanicznych im. gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu.

​Podczas dzisiejszej ceremonii zamknięcia wszyscy uczestnicy odebrali zasłużone gratulacje od władz wydziału oraz organizatorów z Koła Naukowego S.S.A.T. Drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi drobiazgami, dyplomami oraz pucharami. Cały turniej udowodnił, że młodzież ze szkół średnich posiada ogromny potencjał, wiedzę oraz przygotowanie motoryczne, które idealnie wpisują się w profil przyszłych studentów bezpieczeństwa wewnętrznego i przyszłych funkcjonariuszy. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim drużynom za niesamowitą postawę i walkę do samego końca!

Jak co roku studenci  Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie Akademii Nauk Stosowanych kierunku Wychowanie fizyczne specjalizacji instruktorskiej z pływania pomagali w przeprowadzeniu zawodów z okazji Dnia Dziecka. Było dużo zabawy ale też sportowej rywalizacji.

Z okazji 20-lecia działalności Akademickiego Biura Karier zapraszamy Absolwentów wszystkich roczników Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu (dawnej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu) na wyjątkowy Bal Absolwentów.

Wydarzenie stanowi doskonałą okazję do powrotu do wspomnień ze studiów, spotkania po latach oraz ponownego doświadczenia atmosfery akademickiej wspólnoty. To także przestrzeń do odnowienia relacji i wspólnego świętowania w gronie Absolwentów oraz przedstawicieli Uczelni.

Szczegóły wydarzenia

Miejsce: Hotel Ibis Styles Nowy Sącz
Data: 19 czerwca 2026 r.
Godzina: 18:00–2:00

Koszt udziału: 290 zł / os.

W programie wydarzenia: uroczyste otwarcie Jubileuszu, podsumowanie działalności 20-lecia Akademickiego Biura Karier, wspomnienia Absolwentów, uroczysta kolacja, zabawa taneczna z DJ-em, jubileuszowy tort

Opłata obejmuje: obiad dwudaniowy, deser, zimny bufet, słodki stół, ciepłe danie w formie bufetu, napoje ciepłe i zimne bez limitu, tort jubileuszowy oraz niezapomnianą zabawę taneczną przy muzyce DJ-a.

Alkohol we własnym zakresie ;)

Rejestracja

Zapisy odbywają się poprzez formularz zgłoszeniowy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc1BE59Ry9H1ehJy5HhUGY312XgY7FtPDi60N1ec_yYjELJrA/viewform?usp=publish-editor

Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Termin zapisów upływa 29 maja 2026 r.

Płatność

Warunkiem udziału w Balu jest dokonanie opłaty w terminie 7 dni od daty rejestracji na konto bankowe Uczelni:

Bank Gospodarstwa Krajowego

88 1130 1150 0012 1289 3420 0006

 

bal_plakat_jpg_copy.jpg

 

Zasady uczestnictwa w Balu Absolwentów

Klauzula RODO

 

Partnerzy wydarzenia:
Lody Koral
Ibis Styles Nowy Sącz
Kino Helios Polska
Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A. w Krynicy-Zdroju
Winnica Winny Stok

Pozostańmy w kontakcie

Akademickie Biuro Karier to nie tylko wsparcie w trakcie studiów, ale także relacje, które zostają na lata. Bal Absolwentów to dla nas wyjątkowa okazja, aby znów się spotkać, powspominać i być razem – nie tylko na początku Waszej drogi zawodowej, ale również na jej kolejnych etapach.

 

Podczas Akademickich Mistrzostwach Małopolski w Lekkiej atletyce, które odbyły się w Krakowie dnia 11 maja 2026 roku Monika Ogórek (studentka trzeciego roku kierunku Wychowanie fizyczne) została mistrzynią na 800m, Kacper Bogdański został wicemistrzem na tym samym dystansie, Michał Jagielski zajął mocne 5 miejsce w pchnięciu kulą, Kuba Gliński 12 miejsce w skoku w dal i w biegu na 800m, Agnieszka Drelich startowała na 400 m.

Już za parę dni w dniach  21 do 24 maja 2026 r. studencki Akademii Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie będą reprezentować Uczelnię na Akademickich Mistrzostwach Polski w Lublinie.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

XVII Festiwal Nauki ANS w Nowym Sączu 9 czerwca 2026

 

Zapraszamy na XVII Festiwal Nauki w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, który odbędzie się 9 czerwca 2026 r. w godz. 9:00–12:00 na terenie Kampusu dydaktyczno-sportowego przy ul. Kościuszki 2 w Nowym Sączu.

Festiwal wpisał się na stałe w kalendarz Uczelni. Ma na celu propagowanie nauki, a przede wszystkim zaszczepienie u młodych ludzi pasji poznawania, tworzenia i udoskonalania świata w sposób przystępny i ciekawy. Jest to przedsięwzięcie skierowane do uczniów lokalnych szkół podstawowych i średnich oraz przedszkoli.

Program Festiwalu obejmuje liczne pokazy, prezentacje, warsztaty, gry edukacyjne i inne atrakcje, łącznie z zajęciami artystycznymi i sportowymi.

Wstęp jest wolny i nie wymaga wcześniejszych zgłoszeń.

Zapraszamy!

PROGRAM Festiwalu Nauki
pdf do pobrania

plakat jpg

festiwal nauki program 2026 obrazy 0

festiwal nauki program 2026 obrazy 1

festiwal nauki program 2026 obrazy 2

 

Zawody odbyły się na pływalni Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu i jak co roku przyciągnęły wielu miłośników sportowej rywalizacji. W tegorocznej edycji (13 maja 2026 r.) udział wzięło ponad 60 studentek i studentów, którzy zmierzyli się w czterech konkurencjach pływackich na dystansie 50 metrów.

Akademickie Mistrzostwa w Pywaniu

Oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonała Prodziekan Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie dr Izabela Adamowicz, życząc uczestnikom powodzenia i wielu sportowych emocji. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie klasy I – Joanna Paszka jako sędzia starter oraz Marek Ruchała pełniący funkcję sędziego głównego. W organizację i obsługę wydarzenia zaangażowali się również studenci WNKFB wraz z wykładowcami. Nie zabrakło świetnej atmosfery, zdrowej rywalizacji i sportowych emocji. Uczestnicy pokazali duże zaangażowanie oraz wysoki poziom umiejętności pływackich. Na zakończenie najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i statuetki. Wyniki:

50m styl motylkowy kobiet

1. Alicja Hajduk
2. Agata Hojoł
3. Maria Klag

50m styl motylkowy mężczyzn

1. Filip Tomaniewski
2. Tomasz Magdziarczyk

50m styl grzbietowy kobiet

1. Amelia Walczak
2. Agata Hojoł
3. Anna Śliwa

50m styl grzbietowy mężczyzn

1. Piotr Sadowy
2. Michał Jagielski
3. Szymon Hotloś

50m styl klasyczny kobiet

1. Alicja Hajduk
2. Dominika Duda
3. Anna Śliwa

50m styl klasyczny mężczyzn

1. Piotr Sadowy
2. Jerzy Chlipała
3. Michał Piszczek

50m styl dowolny kobiet

1. Amelia Walczak
2. Maria Klag
3. Edyta Kita

50m styl dowolny mężczyzn

1. Filip Tomaniewski
2. Michał Jagielski
3. Piotr Baran

Tegoroczna edycja zawodów dostarczyła wielu sportowych emocji i po raz kolejny stworzyła okazję do wspólnego spędzenia czasu w atmosferze zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy.

Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu wzbogaciła się o Centrum Hipoksji i Hiperoksji. To nowoczesny ośrodek naukowo-dydaktyczny, pozwalający na wykorzystanie hipoksji i hiperoksji normobarycznej w treningu fizycznym sportowców, treningu zdrowotnym oraz rehabilitacji. Centrum składa się z sali treningowej, wyposażonej w bieżnie i ergometry rowerowe, oraz 7 pokoi.

Hipoksja

We wtorek 12 maja 2026 r. oficjalnie otwarto Centrum Hipoksji i Hiperoksji znajdujące się w Kampusie Dydaktyczno-Sportowym Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.

- Nasze Centrum jest kolejnym elementem w infrastrukturze badawczej i dydaktycznej, która pozwala na rozwijanie umiejętności nie tylko przez studentów, ale również przez pracowników zatrudnionych w Akademii. Dodatkowo będzie możliwość udostępnienia Centrum Hipoksji i Hiperoksji komercyjnie dla podmiotów, które będą zainteresowane takimi usługami – zaznacza JM dr hab. inż. Józef Ciuła, prof. ANS – Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.

Czym będzie zajmować się Centrum Hipoksji i Hiperoksji?

- To nowoczesny ośrodek naukowo-dydaktyczny pozwalający na wykorzystanie hipoksji i hiperoksji normobarycznej w treningu fizycznym sportowców, treningu zdrowotnym oraz rehabilitacji. Główne efekty stosowania hipoksji lub hiperoksji polegają na wzmocnieniu efektów tradycyjnego treningu lub rehabilitacji – tłumaczy prof. dr hab. Marcin Maciejczyk, Kierownik Centrum Hipoksji i Hiperoksji.

Trening hipoksyczny, polega na przebywaniu lub aktywności fizycznej w warunkach niedotlenienia (hipoksji), tj. w pomieszczeniu, w którym obniża się odsetek tlenu w powietrzu atmosferycznym, co symuluje warunki wysokogórskie. Trening hipoksyczny najczęściej jest wykorzystywany w treningu sportowym (poprawa wydolności fizycznej). Trening ten (lub ekspozycja na hipoksję) jest również coraz częściej stosowany również w celu poprawy zdrowia i staje się skuteczną niefarmakologiczną metodą leczenia wielu chorób.

Hiperoksja zaś polega na przebywaniu w pomieszczeniu, w którym zwiększa się odsetek tlenu w powietrzu atmosferycznym. Potencjalne korzyści przebywania w warunkach hiperoksji obejmują usprawnienie regeneracji, poprawę funkcji oddechowych czy poprawę pojemności antyoksydacyjnej.

Hipoksja

W Centrum Hipoksji i Hiperoksji możliwa będzie realizacja badań naukowych, zajęć dydaktycznych oraz odpłatnego wynajmu sali treningowej do treningu hipoksycznego i noclegów w pokojach w warunkach hipoksji lub hiperoksji. Centrum składa się z sali treningowej, wyposażonej w bieżnie i ergometry rowerowe, oraz 7 pokoi z możliwością noclegu dla 14 osób. W trzech pokojach możliwe jest stworzenie hiperoksji normobarycznej.

- Nasz kampus jest miejscem, które ma właściwie całe zaplecze do tego, żeby poprowadzić tutaj efektywny trening, efektywne badania, bo oprócz Centrum, które się teraz otwiera, również mamy tutaj kriokomorę, mamy całe zaplecze fizjologiczne do badań. Mamy stadion sportowy i halę sportową – dodaje dr Monika Bigosińska, Dziekan Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie ANS.

Z pełną ofertą Centrum Hipoksji i Hiperoksji można zapoznać się na stronie:

https://www.ans-ns.edu.pl/wynajem-obiektow-i-noclegi/centrum-hipoksji-i-hiperoksji

 

Studenci, doktoranci oraz ambitni mieszkańcy regionu ponownie będą mieli okazję wspólnie tworzyć innowacyjne rozwiązania dla Małopolski. Na zlecenie Województwa Małopolskiego organizowana jest czwarta edycja „Hackathonu dla Małopolski”, która odbędzie się w dniach 30–31 maja 2026 roku w Nowym Sączu, w Hotelu Ibis przy ul. 1 Brygady 2A.

Tegoroczna edycja realizowana jest pod hasłem:

„TworzyMy lokalnie, myślimy globalnie”

Uczestnicy wydarzenia będą pracować zespołowo nad rozwiązaniami odpowiadającymi na realne wyzwania regionu. Celem hackathonu jest opracowanie koncepcji i prototypów, które mogą przyczynić się do poprawy jakości życia mieszkańców Małopolski.

Obszary wyzwań tegorocznej edycji

  • Dostępny transport dla każdego
    Poszukiwanie rozwiązań ograniczających wykluczenie komunikacyjne, szczególnie wśród młodzieży i seniorów.
  • Czyste powietrze dla regionu
    Wykorzystanie danych oraz sztucznej inteligencji (AI) w działaniach na rzecz walki ze smogiem.
  • Zostań, nie wyjeżdżaj
    Tworzenie inicjatyw zwiększających atrakcyjność regionu oraz przeciwdziałających marnowaniu żywności.
  • Turystyka przyszłości
    Promocja lokalnych atrakcji i „hidden gems” przy użyciu nowoczesnych narzędzi cyfrowych.

Dlaczego warto wziąć udział?

Udział w hackathonie to nie tylko możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w praktyce, ale także szansa na rozwój kompetencji i zdobycie cennego doświadczenia.

Organizatorzy przewidzieli dla uczestników:

  • atrakcyjne nagrody dla autorów najlepszych projektów,
  • nagrody specjalne ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu oraz Gminę Tymbark,
  • praktyczne warsztaty m.in. z tworzenia person oraz prezentacji projektowych typu pitch,
  • możliwość nawiązania kontaktów z przedstawicielami biznesu, samorządu i środowiska innowacji.

Rekrutacja trwa do 15 maja 2026 r.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych studentów i doktorantów do udziału w wydarzeniu.

Szczegóły oraz formularz rejestracyjny: https://hackathon-dla-malopolski.kpt.krakow.pl/.

dummy.png

We współpracy z wykładowcą akademickim i właścicielem Barska Clinic doktorem Mateuszem Zaczykiem zorganizowane zostanie konwersatorium naukowe dla studentów fizjoterapii w dniu 11 maja 2026 r., o godzinie 10.30. Temat wykładu "Od endometriozy do ciąży - rola fizjoterapii uroginekologicznej i osteopatii w interdyscyplinarnej opiece nad pacjentką".

Prowadzące konwersatorium:

Wioleta Rosadr n. med. i n. o zdr., osteopatka, fizjoterapeutka, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum oraz Akademii Osteopatii w Krakowie

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum oraz Akademii Osteopatii w Krakowie. Stopień doktora nauk medycznych i nauk o zdrowiu, uzyskała na Uniwersytecie Jagiellońskim Collegium Medicum na podstawie rozprawy doktorskiej pt.: „Siła mięśni oddechowych i ich koordynacja u pacjentów z niedowładem połowiczym po udarze mózgu”, przygotowanej w Zakładzie Rehabilitacji w Chorobach Wewnętrznych Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM pod kierunkiem dr hab. n. med. i n. o zdr. Agnieszki Śliwki.

Autorka publikacji naukowych w czasopismach krajowych i międzynarodowych, takich, jak: Respiratory Physiology & NeurobiologyRehabilitacja Medyczna oraz Journal of Public Health. Współautorka książki pt.: „Żywienie, diagnostyka i leczenie SIBO” pod redakcją naukową Hanny Szpunar-Radkowskiej. W trakcie studiów magisterskich i doktoranckich, wielokrotnie otrzymywała stypendia naukowe, a jej praca magisterska została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie Krajowej Izby Fizjoterapeutów na najlepszą pracę magisterską.

Od 2021 roku jest współzałożycielką centrum medycznego Viscera Instytut w Krakowie, specjalizującego się w diagnostyce zaburzeń układu pokarmowego, dietetyce klinicznej, osteopatii oraz fizjoterapii uroginekologicznej. Głównym obszarem jej zainteresowań klinicznych jest terapia kobiet na różnych etapach życia i zdrowia reprodukcyjnego - od pracy z pacjentkami z endometriozą, zespołem przekrwienia biernego miednicy mniejszej oraz niepłodnością, przez wsparcie kobiet przygotowujących się do ciąży i będących w trakcie procedur wspomaganego rozrodu, aż po opiekę w czasie ciąży, przygotowanie do porodu oraz terapię w okresie połogu. W swojej pracy zajmuje się również takimi problemami, jak czynnościowe zaburzenia układu pokarmowego oraz zaburzenia skroniowo-żuchwowymi. Specjalizuje się w osteopatii wisceralnej, osteopatii ginekologicznej oraz terapii stomatologicznej.

Aktywnie uczestniczy w konferencjach naukowych oraz specjalistycznych szkoleniach, stale rozwijając swój warsztat terapeutyczny. Równolegle angażuje się w działalność edukacyjną, współpracując z organizacjami i fundacjami, działającymi na rzecz kobiet z endometriozą i niepłodnością, popularyzując wiedzę na temat interdyscyplinarnego podejścia do leczenia pacjentek.

 

Gabriela Patla-Gmitrzukmgr fizjoterapii, terapeutka uroginekologiczna certyfikowana przez Polskie Towarzystwo Uroginekologiczne (PTUG), absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie. Kierunkowe zainteresowanie fizjoterapią uroginekologiczną i bólem miednicy mniejszej u kobiet skłoniło ją do napisania pracy magisterskiej w tematyce wulwodynii, której wyniki zostały opublikowane w czasopiśmie Life w artykule: Chronic Vulvar Pain and Health-Related Quality of Life in Women with Vulvodynia (2023).

W swojej praktyce klinicznej pracuje głównie z kobietami z dysfunkcjami w obrębie dna miednicy oraz dolegliwościami bólowymi miednicy mniejszej. Wspiera pacjentki w świadomym przygotowaniu ciała do porodu oraz w powrocie do sprawności w okresie połogu, zarówno podczas indywidualnej terapii, jak i w trakcie warsztatów oraz spotkań edukacyjnych w szkole rodzenia. Istotną część jej pracy stanowi także terapia kobiet z problemami uroginekologicznymi, takimi jak bolesne współżycie (dyspareunia), bolesne miesiączki (dysmenorrhea), endometrioza, adenomioza, niewydolność żylna miednicy mniejszej, zaburzenia w obrębie blizn, obniżenie narządów miednicy mniejszej czy nietrzymanie moczu, gazów lub stolca. Prowadzi również rehabilitację przed- i pooperacyjną kobiet z dysfunkcjami ginekologicznymi.

W terapii wykorzystuje zarówno techniki globalne - mięśniowo-powięziowe i wisceralne, jak i terapię przezpochwową. Systematycznie rozwija swoje kompetencje zawodowe, uczestnicząc w licznych kursach specjalistycznych z zakresu terapii tkanek miękkich, fizjoterapii uroginekologicznej, terapii wisceralnej, terapii blizn, kinesiotapingu medycznego, ćwiczeń hipopresyjnych (Low Pressure Fitness), metody Pilates, Integracyjnej Terapii Blizn, suchego igłowania blizn (Superficial Dry Needling) oraz diagnostyki USG w uroginekologii. Regularnie bierze również udział w konferencjach naukowych poświęconych uroginekologii, pozostając na bieżąco z aktualnymi rekomendacjami i standardami terapii.            W ramach swojej pracy zawodowej edukuje pacjentki na każdym etapie życia, prowadząc wykłady i warsztaty z zakresu kobiecego cyklu menstruacyjnego, zdrowia intymnego, profilaktyki dysfunkcji uroginekologicznych, autoterapii w zespołach bólowych miednicy mniejszej czy wsparcia fizjoterapeutycznego w okresie menopauzy.

Zapraszamy wszystkich studentów  na XVIII Otwarte Akademickie  Mistrzostwa Nowego Sącza w Pływaniu które odbędą się 13 maja 2026  r. na terenie Kampusu Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwa ANS w Nowym Sączu.

Regulamin XVIIi Akademickich Mistrzostw Nowego Sącza w Pływaniu

plakat xi akademickie mistrzostwa nowego sącza w pływaniu popr 2