Zapraszamy na 150. Sądeckie Konwersatorium Naukowe „Smak zdrowia w środowisku ekokultury"
Wśród prelegentów wystąpią:
1. Wiktoria Dziurdzik, lekarz, absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, aktualnie odbywająca staż podyplomowy w Szpitalu Miejskim Specjalistycznym im. Gabriela Narutowicza w Krakowie, z zamiłowaniem do ginekologii, zwłaszcza od strony zabiegowej, choruje na celiakią od czterech lat zmaga się z dietą bezglutenową po niespodziewanej diagnozie.
2. Konrad Stępnik – doktor socjolog, zatrudniony w Instytucie Socjologii UJ w koordynowanym przez dr hab. Ewę Kopczyńską, prof. UJ międzynarodowym projekcie FOOdIVERSE, w ramach którego bada systemy żywnościowe i poszukuje nowych sposobów zwiększania ich zróżnicowania. W 2019 obronił rozprawę doktorską zatytułowaną Decyzje prokreacyjne młodych Polaków w zmieniającym się kontekście kulturowym. Doświadczenie badawcze zdobywał w projektach z zakresu badań stosowanych, które pozwoliły mu przejść przez wszystkie stopnie wtajemniczenia: od kodera, ankietera i wykonawcy wywiadów, po autora i kierownika projektów badawczych. Oprócz kulturowych uwarunkowań ludzkiej prokreacji, ważnym obszarem jego zainteresowań jest socjologia obszarów wiejskich. W latach 2016 - 2021 był pracownikiem Centrum Doradztwa Rolniczego, w którym zajmował się między innymi rozwojem w Polsce idei rolnictwa społecznego oraz gospodarstw opiekuńczych. W czasie pracy w Centrum w latach 2018 - 2020 pełnił również funkcję kierownika Działu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Podejmowanie działań na rzecz rolnictwa społecznego ułatwia mu doświadczenie zdobyte w czasie pracy w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Krakowie (rok 2014) oraz w organizacjach pozarządowych. Współpracuje z licznymi Lokalnymi Grupami Działania z całej Polski.
3. Koło Naukowe Dietetyków
Straty i marnowanie żywności stanowią poważny problem XXI wieku. Marnowanie żywności jest jednym z największych wyzwań współczesnego świata, a pieczywo, będące podstawowym produktem spożywczym, stanowi znaczną część wyrzucanej żywności. Ilość traconej żywności przekracza obecnie potrzeby wyżywienia krajów borykających się z brakiem możliwości zabezpieczenia potrzeb żywieniowych społeczeństwa krajów szczególnie rozwijających się. Problem ten wynika z różnych przyczyn, takich jak nadprodukcja, nieodpowiednie planowanie zakupów, krótkie terminy przydatności do spożycia oraz brak świadomości konsumentów na temat skali problemu. Studenci zaprezentują możliwości kulinarnego wykorzystania czerstwego chleba w celu ograniczenia jego strat, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa mikrobiologicznego oraz korzystnej wartości odżywczej przygotowanych potraw.
- Odsłony: 728
Zapraszamy na 149. Sądeckie Konwersatorium Naukowe - Warsztaty z modelowania biznesowego: "Business Model Canvas"
Wydział Nauk Ekonomicznych oraz Fundacja Kraków Miastem Startupów zapraszają na Warsztaty z modelowania biznesowego: "Business Model Canvas"
w ramach 149. Sądeckiego Konwersatorium Naukowego
Warsztaty odbędą się 4.12.2024 r., godz. 13:30-16:00, w sali 2.03 Wydziału Nauk Ekonomicznych
Warsztaty poprowadzi Pan Michał Adamczyk
Michał Adamczyk jest Prezesem fundacji Kraków Miastem Startupów, w której odpowiada m.in. za
nadzór merytoryczny nad programem akceleracyjnym dla start-upów technologicznych na
początkowym etapie rozwoju. Posiada 15-letnie doświadczenie w zarządzaniu organizacjami
biznesowymi i społecznymi. Ekspert ds. innowacji, doświadczony trener i doradca start-upów. Ocenił
kilkadziesiąt modeli biznesowych dla Polskiej Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Mentor
zaangażowany w program akceleracyjny Akces NCBR.
Inżynier informatyki stosowanej i magister zarządzania. Autor kilkunastu recenzowanych publikacji
naukowych w obszarze zarządzania innowacjami. Posiada ponad 6-letnie doświadczenie dydaktyczne,
prowadził zajęcia m.in. na Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie
Ekonomicznym w Krakowie.
- Odsłony: 782
Zapraszamy na 148. Sądeckie Konwersatorium Naukowe pt. ,,Nie samymi podatkami człowiek żyje - czyli komu są potrzebne sprawozdania finansowe"
Wydział Nauk Ekonomicznych i Stowarzyszenie Księgowych w Polsce zapraszają na wykład w ramach
148. Sądeckiego Konwersatorium Naukowego
pt. ,,Nie samymi podatkami człowiek żyje - czyli komu są potrzebne sprawozdania finansowe"
Termin: 27.11.2024 r. (środa)
godz. 10.45 - 12.00
Aula Wydziału Nauk Ekonomicznych
Wykład poprowadzą eksperci Stowarzyszenia Księgowych w Polsce:
1. dr Anna Staszel
2. mgr Karolina Marzec-Balinow
- Odsłony: 857
Zapraszamy na 147. Sądeckie Konwersatorium Naukowe INTERAKTYWNIE Z METODĄ McKENZIEGO
INTERAKTYWNIE Z METODĄ McKENZIEGO,
kolejne spotkanie z metodami fizjoterapeutycznymi w WNoKFiB przed nami…
Zaproszenie dr Katarzyny Zwolińskiej-Mirek, adiunkta w Katedrze Fizjoterapii, kolejny raz przyjął dr Jacek Tuz - fizjoterapeuta, dyplomowany terapeuta i instruktor Międzynarodowego Instytutu McKenziego (MDT Faculty). Jako jedyny licencjonowany Instruktor koncepcji McKenziego w Polsce przybliży słuchaczom jej najistotniejsze założenia. Wraz ze studentami prześledzi proces diagnostyki i terapii pacjentów z dysfunkcjami narządu ruchu. Swoje wystąpienie podzieli na część teoretyczną oraz praktyczną.
Instytut McKenziego Polska i Wydział Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie ANS w Nowym Sączu zapraszają na WYKŁAD INTERAKTYWNY – „METODA McKENZIEGO OPOWIEDZIANA INACZEJ”
w ramach 147. Sądeckiego Konwersatorium Naukowego – 14 listopada 2024 r. godz. 9.00. (aula A)
Kolejnego dnia (15 listopada 2024) przewidziano warsztaty praktyczne - pracownia masażu i terapii manualnej, Wydział Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie.
Zapraszamy studentów kierunku fizjoterapia oraz innych zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy z omawianego zakresu.
- Odsłony: 949
Nabór wniosków w sprawie finansowania prac badawczych trwa do 2 grudnia 2024
Zgodnie z Regulaminem określającym zasady i warunki prowadzenia prac badawczych przez nauczycieli akademickich w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, stanowiącym załącznik do Uchwały nr 4/2023 Senatu ANS w Nowym Sączu z dnia 17 lutego 2023 r., wyznacza się termin naboru wniosków w sprawie finansowania prac badawczych na dzień 2 grudnia 2024 r.
Wnioski, zaopiniowane uprzednio przez Radę Wydziału, należy składać do 2 grudnia 2024 r. na dzienniku podawczym w rektoracie z adnotacją „Dział nauki i rozwoju”.
Zasady i warunki prowadzenia prac badawczych przez nauczycieli akademickich w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu określa regulamin.
wzór wniosku
- Odsłony: 838
Informator dla kandydatów na studia na rok akademicki 2024/2025
Zapraszamy do zapoznania się z naszym Informatorem dla kandydatów na studia na rok akademicki 2024/2025
Można go pobrać klikając w obrazek poniżej
OFERTA zawarta w informatorze może ulec zmianie.
Prosimy śledzić na bieżąco stronę internetową Uczelni www.ans-ns.edu.pl - zakładka Rekrutacja
- Odsłony: 5940
Zapraszamy na konferencję naukową "Nowe wyzwanie wyznacznikiem jakości w pielęgniarstwie" w dniu 25.10.2024 r.
W imieniu Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu oraz Nowosądeckiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych zapraszamy na konferencję naukową "Nowe wyzwanie wyznacznikiem jakości w pielęgniarstwie", która odbędzie się w dniu 25.10.2024 r. przy ulicy Kościuszki 2A w Auli A, B.
Wydarzenie skierowane jest do profesjonalistów z dziedziny pielęgniarstwa i położnictwa. Celem spotkania jest dyskusja nad aktualnymi wyzwaniami w świadczeniu profesjonalnej opieki nad pacjentem oraz poszukiwanie nowych rozwiązań skoncentrowanych na jakości oferowanych usług medycznych. Konferencja będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń z profesjonalistami. Przewidziane są wykłady, panel dyskusyjny oraz warsztaty.
Konferencja jest certyfikowana.
Udział dla pielęgniarek i położnych zrzeszonych w Nowosądeckiej Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych jest bezpłatny. Udział pielęgniarek i położnych spoza NOIPiP jest odpłatny i wynosi 100,00 zł.
Link do formularza rejestracyjnego: https://forms.gle/ZHkBbTSkEug2Mjkd9
- Odsłony: 1095
ZAPRASZAMY NA KONFERENCJĘ "WSPÓŁCZESNE BEZPIECZEŃSTWO – WYZWANIA, SZANSE, ZAGROŻENIA"
- Odsłony: 3270
Dzień Otwarty na Wydziale Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie
- Odsłony: 635
Zapraszamy na 142. Sądeckie Konwersatorium Naukowe na Wydziale Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie
Katedra Wychowania Fizycznego Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie oraz koło naukowe AXIOS zaprasza na konwersatorium naukowe pt.
„Trening biegacza górskiego - jednostki treningowe, trening uzupełniający, regeneracja”.
Konwersatorium odbędzie się 13.03.2024 r. o godz.10.00 w auli Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie.
Podczas konwersatorium pojawi się tematyka: Elementy treningu biegowego w odniesieniu do biegów górskich. Rozstrzygnięte zostaną kwestie jak trenować siłę, nie tracąc przy tym szybkości. Dlaczego istotny jest trening uzupełniający w postaci innych sportów takich jak rower, skitury, biegówki itp. Dla chętnych po części teoretycznej zapraszamy na około godzinny trening biegowy w formie warsztatów w terenie, około godziny 11.00.
Tempo będzie dostosowane do wszystkich, zapraszam bez względu na poziom kondycji, wymagany strój i obuwie sportowe.
Osoby chętne na warsztaty proszę o kontakt mailowy (potwierdzenie udziału) z dr Izabelą Adamowicz z Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie, mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Konwersatorium poprowadzi Natalia Tomasiak - V zawodniczka cyklu Pucharu Świata Skyrunning Extreme, Reprezentantka Polski w biegach górskich
- Odsłony: 3905